Oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi zaplanowano na niedzielę 24 października 2021r. Uroczystość została poprzedzona warsztatami kulinarnymi. Cześć osób zajęła się przygotowaniem sali do otwarcia Klubu (ustawianie stołów, krzeseł, dekoracje). Druga część przygotowywała poczęstunek w ramach zajęć zdrowego odżywiania. Przygotowywali smalec wege z białej fasoli z dodatkiem jabłka, smażonej cebuli, prażonych pestek słonecznika i siemienia lnianego, upiekli bezglutenowe babeczki czekoladowe, robili koreczki warzywne i bułeczki wytrawne z ciasta francuskiego. Seniorzy przygotowali bufet z termosem na kawę i herbatę oraz poczęstunek dań zrobionych na warsztatach. Warsztaty trwały do godz.11.

W otwarciu uczestniczyło 17 seniorów, gości zaproszonych było siedmioro, przybyło czterech: wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz z małżonką, sołtys Okuniowca Renata Giczewska -Węcek, naczelnik OSP w Nowej Wsi Jan Tarasiewicz, ks. Tadeusz Antonowicz.

O godzinie 12 rozpoczęło się oficjalne otwarcie Klubu Seniora „Sosenka”, powitaniem przybyłych gości zaproszonych oraz seniorów przez Prezes Stowarzyszenia Po Drabinie Halinę Lewkowicz.

Po oficjalnym przywitaniu nastąpiło przecięcie wstęgi, następnie głos zabrał Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz. Po zakończonej przemowie zaproszono wszystkich zebranych na wspólny poczęstunek.

W ramach zajęć aktywnościowych czas umilał przygrywaniem na akordeonie Pan Piotr Aleksandrowicz. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, łącznie ze wspólnym śpiewaniem. Spotkanie zakończyło się po 16. Sprzątanie trwało go 19.

 

Projekt realizowany jest na terenie Suwalsko-Sejneńskiej Lokalnej Grupy Działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa IX. Rozwój lokalny/ Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego/ Priorytet inwestycyjny 9.6 Strategie rozwoju lokalnego kierowane przez społeczność.