Oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi odbyło się w czwartek 03 lutego 2022r.

Klub powstał w ramach realizowanego projektu unijnego z myślą o osobach starszych, które chciałyby aktywnie spędzać czas oraz poszerzyć swoje zainteresowania. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów.

 

Uroczystość została poprzedzona warsztatami kulinarnymi, na których seniorzy przygotowali dla zaproszonych gości bufet z termosem na kawę i herbatę oraz poczęstunek dań, w tym pyszne, tradycyjne pączki z marmoladą i faworki z cukrem pudrem. Warsztaty trwały do godz.14.

 

W uroczystości otwarcia Klubu Seniora ,,Jaskółka” który ma swoją siedzibę w Szkole Podstawowej w Płocicznie – Tartak uczestniczyło 18 seniorów. Wśród gości zaproszonych, którzy przybyli na otwarcie byli: Halina Lewkowicz Prezes Stowarzyszenia Wiejskiego “Po Drabinie”, Katarzyna Gałaszewska dyrektor szkoły, Ilona Rżany z Urzędu Gminy w Suwałkach oraz ksiądz Waldemar Chachaj, który pobłogosławił Klub oraz seniorów.

 

O godzinie 15 rozpoczęła się uroczystość, począwszy od powitania przybyłych gości i seniorów przez Opiekuna Klubu Olenę Shtykh. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi przez wyżej wymienionych gości oraz jednej z uczestniczek Klubu.

 

Seniorzy złożyli gratulacje i podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, za podjęte działania na rzecz wparcia i pomocy dla osób starszych. Wszystkich zebranych zaproszono na wspólny poczęstunek.

 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się po 18:00.